SEO HİZMETİ

SEO

Arama motoru optimizasyon (SEO), bir web sitesinin ya da web sayfasının bir arama motoru sonuç sayfasındaki (SERP) görünürlüğünü iyileştirme işlemidir. SEO bir işletmenin web sitesinin keşfedilebilir hale gelmesini sağlar. Sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda ve ilk sayfalarda çıkması ile sayfa trafiğiniz ve satışlarınız artacaktır.

SEO çoğunlukla tasarım, pazarlama ve içerik üretimi gibi birçok departmanın uyarlanmış halidir. Bazı SEO çalışmaları sektör analizleri gerektirse de (örneğin, bir içeriği rakibinki ile karşılaştırmak), çoğunluğu zaman içerisinde değişebilen arama motorlarının sıralama algoritmalarına bağlıdır. SEO’da bilinen bir gerçek de kaliteli içerikler üreten, yüksek ziyaretçiye sahip ve dış bağlantılı linkler alan web sitelerinin SERP’de yüksek sıralarda görüldüğüdür.

SEO süreci genel olarak 6 farklı aşamayı içermektedir:

  1. Araştırma, sektör analizi, rakip analizi, güncel araştırmalar ve anahtar kelime araştırmalarını içerir.
  2. Planlama ve Strateji, içeriğin planlanması, web site linklemeleri, sosyal medya yönetimi ve teknik uygulamaların stratejilerinin belirlenmesidir.
  3. Uygulama, web sitenin optimizasyon kararlarının alınması ve uygulanması
  4. Ölçümleme, web sitenin trafiği, arama motoru sıralaması ve diğer ölçümlerinin raporlanmasıdır.
  5. Değerlendirme, SEO stratejisinin ve uygulanma sürecinin kontrol edilmesidir.
  6. Onarım, web sitenin hazırlanmasında hem küçük hem de problemlerin ele alınması ve değerlendirilmesidir (örneğin, yeni içeriklerin stratejiye göre optimize edilmesi).

HEMEN TEKLİF ALIN
Diğer Hizmetler